צור קשר

קרמיקה למטבחים – כל היופי, האיכות והעיצוב!

חלק חשוב מן הבניה ומן העיצוב של המטבח, הוא הבחירה של קרמיקה למטבח. מטבחים זקוקים להגנה מפני הרטיבות שקיימת בהם. זוהי מטרתה העיקרית של הקרמיקה – להגן על קירות המטבח מן הרטיבות שיוצאת מן הכיורים, וכן מהשומנים והריחות שקיימים במטבח. השימוש הפרקטי החשוב הזה אינו מונע מקרמיקה למטבח להיות יפה ומעוצבת, כמובן. ואכן, ניתן לבחור מתוך עשרות סוגים של קרמיקה למטבח, מסוגים שונים, בעיצובים מגוונים, במבחר צבעים וכן הלאה.

קרמיקה למטבח

מטבחים שונים מעוצבים בסגנונות שונים. לכן, גם קרמיקה למטבח מגיעה במגוון רחב של דוגמאות וסגנונות, על מנת שיוכלו להשתלב בעיצוב הכללי של המטבח. קרמיקה למטבח לרוב עשויה מחומר בסיס עם ציפוי וזיגוג, על מנת להעניק לאריחים מראה מבריק ונקי. אריחי קרמיקה למטבח מגיעים בקשת רחבה מאד של גוונים, והם עשויים להיות בעלי צבע אחיד וחלק, עם הדפסים בגוונים שונים או עם דוגמאות, ציורים, חריטות וכן הלאה. ניתן לשלב במטבח קרמיקות בגדלים שונים, על מנת ליצור מקראה ייחודי, ולעיתים ניתן אפילו לשלב אבני פסיפס, כפס קישוט מעוצב.

סוגי קרמיקה

הקרמיקה שאתה מחפים קירות של מטבחים יכולה להיות עשויה מחומרים שונים, ובשיטות ייצור שונות. הנה כמה מן הסוגים הנפוצים ביותר, אשר קיימים במטבחים רבים:

גרניט פורצלן

  זוהי הקרמיקה המבוקשת ביותר באופן כללי, ובמטבח בפרט. אריחי גרניט פורצלן מתאימים הן לחיפוי קירות והן לריצוף, הם מגיעים במאות דוגמאות וצבעים, הם עמידים מאד בפני מרבית סוגי הפגיעות, ורמת האיטום שלהם גבוהה במיוחד. גם אם נוצרת פגיעה קלה במשטח האריח, קשה מאד לראות את הפגיעה מרחוק, בשל מבנה האריחים.

אריחי גוף מלא (פול בודי) 

אריחי קרמיקה אשר עשויים כגוש אחד, בטכנולוגיה מיוחדת, לעיתים עם החדרה של ציפוי זיגוג אל תוך האריח. למעשה, מדובר באריחים שעוברים מינימום של ליטוש, והם בנויים משכבה אחת בלבד.

פורצלן מלוטש

אריחי קרמיקה ללא זיגוג. אריחים אלה עוברים ליטוש, אשר הופך אותם לעמידים בפני שחיקה ובפני ספיגה של מים וגם של כימיקלים אחרים. הם מתאימים במיוחד לחיפוי של מטבחים תעשייתיים ומוסדיים.

דילוג לתוכן